Виїзд за кордон з дитиною - необхідні документи

Виїзд за кордон з дитиноюУсі люблять подорожувати, і діти не виняток. Адже в поїздках по рідній країні та закордон ми розвиваємося, дізнаємося багато цікавого, набуваємо друзів і новий безцінний досвід спілкування. Подорожувати по країні, в якій Ви живете постійно, Вам ніхто не заборонить, будь Вам 10 років або 60. А ось виїзд закордон з дитиною зажадає від Вас додаткових документів, про необхідність та процедуру оформлення яких читайте далі в нашій статті.

Документи для виїзду дитини

Для того щоб подорожувати в Росії дитина повинна мати при собі тільки оригінал свідоцтва про народження. Це його засвідчує особу документ до 14-річчя. Однак для виїзду за межі Російської Федерації одного свідоцтва мало. З народження Ваша дитина має певні права та обов'язки, як і будь-який громадянин, проте в силу віку він ще не здатний повністю здійснювати і захищати свої права. Тому Ви несете відповідальність за життя і здоров'я Вашої дитини, захищаєте його права та інтереси. Якщо дитина їде без супроводу батьків, у складі шкільної групи або їде в дитячий табір за межами країни, то обов'язки законних представників покладаються на керівників виїжджають груп.

Отже, плануючи виїзд дитини за кордон, документи необхідно підготувати наступні: документи, належним чином засвідчують особу дитини. Це можуть бути власний закордонний паспорт дитини, інформація про дитину у Вашому закордонному паспорті (можна вписати дитину як одному, так і обом батькам) або і те, і інше. Тобто Ви можете оформити для своєї неповнолітньої дитини закордонний паспорт і одночасно з цим вписати його в Ваш власний закордонний паспорт. При цьому він повинен бути звичайним, а не біометричним (виданими до 1 березня 2010 року). Внесення інформації про дітей в біометричні паспорти не допускається. Документи, що підтверджують права представника дитини або іншої відповідальної за нього особи.

Тепер поговоримо детально про те, які документи для виїзду дитини необхідні в тих чи інших випадках. Перш за все, в будь-якому випадку дитині необхідний документ, що підтверджує його особу. Це можуть бути власний загранпаспор, який обов'язково оформлюють після досягнення дитиною 14-річного віку, або інформація про дитину в закордонних паспортах одного або обох батьків. При цьому якщо дитині вже є 6 років, тоді необхідно обов'язково вклеювати в паспорт фото дитини. У деяких випадках для виїзду закордон досить свідоцтво про народження з штампом про російське громадянство і відповідним вкладишем.

Якщо дитина виїжджає закордон разом з батьками, тоді йому достатньо мати при собі власний закордонний паспорт або бути вписаним в паспорт або паспорти батьків. На фотографії дитини повинна стояти печатка паспортно-візової служби, інакше у виїзді може бути відмовлено.

Якщо дитина при цьому їде з батьками в одну з держав СНД (Білорусь, Україна, Казахстан, Молдова, Вірменія), тоді до його 14-річчя йому достатньо мати при собі свідоцтво про народження зі штампом про російське громадянство, після 14 років у дитини має бути свій закордонний паспорт.

Якщо дитина їде з одним з батьків, довіреність на виїзд дитини від другого батька не потрібно. Його у Вас можуть попросити тільки в тому випадку, якщо в прикордонні органи надійде заява другого з батьків.

Якщо у Вас і Вашої дитини різні прізвища, тоді прихопіть із собою ще й нотаріально завірену копію свідоцтва про народження. Це послужить підтвердженням спорідненості.

Якщо дитина виїжджає за кордон з будь-якими іншими родичами, крім батьків необхідно нотаріальне згоду від одного (якщо другий не заперечує проти виїзду дитини за кордон) або в деяких випадках від обох батьків із зазначенням особи, яка супроводжує дитину в поїздці.

Згода батьків на виїзд дитини

Згода батьків на виїзд дитиниЯкщо планується виїзд дитини без супроводу батьків або інших родичів, тоді обов'язково потрібна згода батьків на виїзд дитини, в якому зазначаються терміни поїздки і держава (держави), які має намір відвідати дитина. Згода на виїзд дитини оформляється нотаріально за встановленою формою. При цьому дозвіл на виїзд дитини може дати тільки один батько з мовчазної згоди іншого або в деяких випадках обоє батьків. Така практика характерна для всіх країн шенгенської угоди, Великобританії, США і Канади. У таких випадках оригінали цього документа залишаються у посольстві. Тому оформляйте дозвіл на виїзд дитини відразу в декількох екземплярах, щоб Вас не завернули на паспортному контролі. Для того щоб оформити згоду на виїзд дитини у юриста необхідно мати з собою оригінали внутрішніх паспортів, закордонних паспортів і свідоцтво про народження дитини.

Якщо є об'єктивні труднощі в оформленні згоди (наприклад, розірваний шлюб, а місце знаходження другого батька невідомо, другий батько помер або позбавлений батьківських прав тощо), тоді для виїзду дитини за кордон достатньо: нотаріально завіреної копії свідоцтва про смерть, оригіналу довідки про те, що жінка перебуває на обліку в органах соціального забезпечення як одинока мати по відношенню до дитини (на додаток до цього потрібна довідка з РАГСу про те, що відомості про батька записані зі слів матері), довідки з міліції про те, що встановити місцезнаходження батька неможливо, завіреної копії рішення суду про позбавлення батьківських прав одного або обох батьків.

Іноді бувають ситуації, в яких один батько пише заборону на виїзд дитини, яка відсилається до органів прикордонної служби, і тоді навіть маючи нотаріальний дозвіл на виїзд дитини від одного батька, виїхати за кордон неможливо. Необхідно судовий розгляд і відгук заборони.

Ще один важливий момент - переводите всі необхідні для виїзду дитини за кордон документи на мову тієї країни, в яку він має намір їхати, з проставленням апостиля. Так Ви уникнете безлічі проблем на кордоні.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!