Струс мозку у дитини - що робити

Струс мозку у дитиниСьогодні ЧМТ займають перше місце серед травм, одержуваних дітьми. Щорічно в клініки і лікарні країни надходить більше ста тисяч малюків, школярів зі струсом мозку. Сучасна медстатистика невблаганна: діагноз ЧМТ - найпоширеніший в дитячій травматології.

За ступенем тяжкості травми діляться на три категорії. До легкої відноситься струс мозку. Середній ступінь тяжкості - це забій мозку і можливі пошкодження кісткової тканини черепа. До важких ЧМТ відносяться удари мозку, серйозні переломи черепних кісток, внутрішні гематоми. Близько 90% травм мають, як показує медпрактіка, «легкий» діагноз.

Причини струсу мозку

Високий ступінь дитячого травматизму пояснюється підвищеною активністю спраглих пізнати світ маленьких непосид. Їх допитливість до певного віку поєднується з деякою раскоординированности рухів, недосконалістю навичок моторики, нечутливістю до небезпеки, практичною відсутністю висотного страху.

Більше того, голова малюків відрізняється значною вагою, а навик страховки руками при падінні не розвинений. Дитина, впавши, отримує ЧМТ, а не зчесаний долоні і лікті. Причини струсу мозку досить специфічні і визначаються віковою групою. Новонароджені з таким діагнозом складають близько 2% від загальної маси травмованих дітей, груднички - 25%, дошкільнята - 20%, школярі - 45%.

Симптоми і перша допомога при ЧМТ

Струс мозку цілком обгрунтовано вважається легкою травмою. Воно рідко дає ускладнення, має найкращі з ЧМТ прогнози. Травми немовлят проходять малосимптомний (без втрати свідомості, з одноразовою блювотою, деяким погіршенням сну, появою неспокою), але це не означає, що безслідно. Симптоми струсу мозку у дітей дошкільного віку такі: нудота, короткочасна втрата свідомості, блювання, блідість, пітливість. Симптоматика стає яскравішим з віком. Ще одна особливість дитячих симптомів в тому, що проявляються вони не відразу, а з деякою затримкою.

Що робити при ЧМТ?

Відповідь на це питання однозначна і простий. Дитину обов'язково необхідно показати лікарю. І чим швидше, тим краще. Тільки в лікарні може бути проведена кваліфікована діагностика, призначено лікування (при необхідності). Своєчасне звернення в дитячий стаціонар дозволить виключити ускладнення і запобігти наслідкам ЧМТ.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!