Сімейні конфлікти - причини і способи вирішення

Сімейні конфліктиСім'я - це союз люблячих один одного людей. Але іноді так буває, що через різницю поглядів і переконань в сім'ї виникають різні сварки, взаємні претензії і образи. Сім'ю адже створюють не на один день, і коли близькі люди змушені постійно бути разом, миритися з недоліками один одного, постійно враховувати чужу думку, суперечок, конфліктів і криз не минути. Сімейні сварки і конфлікти - річ цілком нормальна і абсолютно природна. Головне навчитися уникати образ і робити правильні висновки.

Причини сімейних конфліктів

Приводів для конфліктів може бути безліч, починаючи з питань виховання дітей і закінчуючи нерівно випрасуваними сорочками або неправильно завареним кави. Але причин для конфліктів не так вже й багато. Психологи визначили декілька найпоширеніших причин, за якими можуть наступати конфлікти в сімейних стосунках.

Частіше за всіх сваряться пари, які одружилися в ранньому віці, а також ті, які вирішили розписатися через вагітність дівчини. Це пов'язано з тим, що створюючи сім'ю занадто рано і поспішно, молоді люди не встигають розглянути особливості характеру і звички один одного. Через деякий час, коли всі проблеми залишаються позаду, а життя стає більш спокійною, пара розуміє - єдиним, що їх об'єднувало, були якраз ці самі спільні турботи, дитина, наймана квартира, переїзд в інше місто і т.д. У цей самий момент в сім'ї починаються розбіжності і сварки.

Але не тільки вік має значення в сімейній парі. Дуже часто конфлікти в сім'ї виникають через житлового питання або інших фінансових труднощів. У цьому випадку проблеми не об'єднують людей, а є деструктивним фактором. Постійні труднощі вводять в стан депресії кожного члена сім'ї окремо. І згодом криза настає в сім'ї в цілому.

Ще одним негативним фактором для молодої сім'ї можуть стати відносини з батьками. Адже мама і тато завжди залишаються найбільш близькими та рідними людьми для кожної людини. І якщо вони не схвалюють вибір дитини, якщо вони втручаються в сімейні стосунки, це вводить другого чоловіка в пригнічений стан і, врешті-решт, закінчується конфліктом між подружжям.

Негативно впливають на пару також переїзди на нове місце проживання, постійні довгі відрядження одного з подружжя, а також напружений графік роботи.

Враховуючи всі фактори, що впливають на конфлікти в сім'ях, психологи визначили самі «небезпечні» періоди для сімейних відносин. Самі перший період - перший рік спільного життя, коли молодята тільки притираються один до одного. І якщо вони виявляються не готовими прийняти недоліки один одного, виникає безліч сварок. Те ж саме відбувається, коли народжується перший малюк і сімейне життя змінюється. Якщо молоді батьки не можуть дійти згоди в питаннях догляду і виховання, все також закінчується конфліктами. Менш небезпечними, але як і раніше складними для сім'ї вважаються періоди народження наступних дітей, початок школи, дорослішання дітей, коли вони залишають батьківський дім, а також вихід подружжя на пенсію. Але не забувайте, що сім'я - це не тільки чоловік і дружина. Нерідко провокаторами конфліктів стають підростаючі діти. Тому до «небезпечним» періодам сімейного життя також можна віднести перехідний вік дітей, їх перші стосунки, вступ до університету і першу роботу.

Вирішення сімейних конфліктів

Вирішення сімейних конфліктівКонфлікт може грати творчу і руйнівну роль для сім'ї. Сімейні психологи не рекомендують подружжю замикатися в собі і не говорити про проблеми, які їх хвилюють. Це сильно вимотує і в один момент може просто зруйнувати сім'ю. Тому, якщо Вас щось турбує або не влаштовує, обов'язково діліться своїми думками з членами сім'ї. Але як же правильно сваритися, щоб з одного боку, розв'язати конфлікт, а з іншого боку, не порушити близькі і довірчі стосунки?

Перш за все, запам'ятайте, ніколи не потрібно йти на конфронтацію з близькими, поки Ви самі все хороше не обдумали. Якщо ж Ви проаналізували ситуацію і впевнені у своїй правоті, говорите спокійно, не принижуючи і не ображаючи членів сім'ї. Постарайтеся чітко позначити свою позицію. І не забувайте вислуховувати думки опонентів. Ваше завдання - з'ясувати причину конфлікту, і знайти рішення. При цьому намагайтеся говорити так, щоб нікого не образити. Якщо атмосфера розжарюється, просто зупиніть розмову і вийдіть. Коли всі учасники розмови будуть готові до продовження спокійного обговорення, почніть знову. Намагайтеся знайти таке рішення проблеми, яке влаштує всіх учасників конфлікту. І ніколи не відступайте від прийнятого рішення.

Попередження сімейних конфліктів

Найголовніше, що можуть зробити люблять один одного люди для уникнення конфліктів, - спробувати прийняти один одного з усіма недоліками. Не варто ідеалізувати партнера, щоб потім не довелося розчаровуватися. Якщо Ви будете толерантні один до одного, то всі Ваші сімейні сварки будуть стосуватися тільки побутових питань. Обговорюючи їх, поважайте один одного, ніколи не переходьте на особистості, і не використовуйте образи, концентруйте всі свої сили на вирішенні важкій ситуації і пошуку компромісу.

Геть впертість і егоїзм! Хай живе мудрість і гарне почуття гумору! Завжди намагайтеся обходити гострі кути і концентруйтеся тільки на позитивних моментах. Іноді краще промовчати, ніж ініціювати конфлікт. Особливо, якщо Ви втомилися і позбавлені сил. Щоб діалог був конструктивним, його потрібно починати в нормальному стані. Намагайтеся спокійно сприймати критику, а на недоліки партнера вказувати доброзичливо і ненав'язливо.

Вплив сімейних конфліктів на дитину

Сімейні конфлікти, якщо вони супроводжуються криками і агресією, вкрай негативно позначаються на дитячій психіці. Маленьких дітей сварка батьків може серйозно налякати. Малюк може подумати, що батьки лаються через нього, і такий стрес може стати причиною емоційних і психічних розладів дитини. Крім того, не забувайте, що дитина завжди і всьому вчиться у батьків, а значить, нерозуміння і постійні конфлікти можуть стати проблемою і в його майбутній сім'ї.

Тому, якщо вже сваритеся, робіть це якомога більш стримано. І не забувайте миритися! Коли конфлікт вичерпаний, вибачайтеся, обіймайте своїх близьких, і говорите, як сильно Ви їх любите. Нехай конфлікти у Вашій родині трапляються якомога рідше і йдуть тільки на користь Вашим відносинам, роблячи Вашу родину міцною і дружньою.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!