Що робити, якщо дитині сняться кошмари

Що робити, якщо дитині сняться кошмариНічні кошмари - дуже поширена ситуація, з якою батьки борються довго і безуспішно. Іноді це настільки змучує дітей, що справа доходить до походу до психотерапевта. Не варто посилювати наслідки нічних кошмарів. У першу чергу потрібно виявити причину їх виникнення і діяти по обстановці.

Причини кошмарів

Вважається, що нічні кошмари - це психологічна травма. А виникає вона внаслідок неординарних подій, які викликали страх смерті або самотності. Лякають дітей не тільки екстремальні фізичні «удари» - автомобільна аварія або хірургічна операція, але і незвична обстановка: вони несподівано залишаються одні або з чужими людьми.

Не слід скидати з рахунків і хвороби дитини, генетичні або хронічні. Алергія, астма, проблеми з сечостатевої та травної системою викликають у дитини дискомфорт настільки різкий, що він його лякає.

Як боротися з кошмарами

Важливо, щоб батьки самі не впадали в паніку і не бігали по сумнівних ворожок і цілительок. Потрібно поспостерігати за дитиною, проаналізувати події, які передували кошмарним ночами, пройти обстеження у педіатра.

Чим старша дитина, тим більше інформації потрібно отримати, перш ніж братися за лікування. За логікою речей, потрібно усунути ті подразники, які викликали страх.

В першу чергу, потрібно максимально збільшити час спілкування з дитиною, звернувши при цьому увагу на інтер'єр його кімнати. Все в ній має налаштовувати на радісні емоції. Можна купити дитяче постільна білизна, приємне на дотик, веселеньке, але неяскраве. Також можна тихенько включати спокійну музику. При цьому спостерігати, як дитина реагує на зміни.

З дітьми шкільного віку не зайвим буде просто поговорити. Раптом він сам відкриє секрет, про який боявся розповісти суворим або надмірно зайнятим батькам.

Практичні рекомендації

Спокійна, комфортна обстановка в будинку - перший крок до «лікуванню». Всі сімейні конфлікти повинні бути забуті.

Наступний крок - фітотерапія. Якщо у дитини є хронічні захворювання, то потрібно не допускати їх загострення. Тепле молоко з медом, «чарівні» відвари з ромашки, меліси та інших трав, що надають заспокійливу дію, - бабусині рецепти, але нерідко допомагають відновити нормальний сон дитини.

Потрібно мати терпіння, щоб не нервувати від недосипання і занепокоєння за дитину. Без паніки і безрозсудного метання в пошуках чудесного кошти розробіть комплекс заходів і «застосовуйте» його певний період.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!