Рухливі ігри для дітей

Рухливі ігри для дітейЛіто - прекрасна пора для рухливих дитячих ігор. Багато дітлахів у цей час більшу частину часу проводять на вулиці. Хтось в піонерських та пришкільних таборах, хтось у садочках, когось батьки відправили в село погостювати у бабусі і дідусі, а хтось залишився в місті. У кожному разі дитячі рухливі ігри допоможуть урізноманітнити відпочинок в літній період.

Ігри допоможуть не тільки прикрасити проведення часу дитини, але й навчать спілкуванню, роботі в команді. Я не кажу вже про розвиток та покращення координації, реакції, витривалості, здоров'я дитини. Проте в цих іграх повинен бути присутнім хтось з дорослих, щоб він міг контролювати хід гри. Адже штовханина або «купа-мала» можуть призвести до травм і ударів. У будь-якій грі повинен бути суддя-ведучий.

Козаки-розбійники
У цю гру, напевно, грали ще наші босоногі прадідуся і прабабусі. Гравці діляться на дві команди: на козаків і розбійників. Завдання розбійників - втекти і сховатися в яке-небудь затишне місце. При цьому кожен з розбійників зазначає місце свого маршруту до притулку мелом.Нет крейди - не біда. У хід можуть піти гілки, палиці або камінчики. Завдання козаків - по залишених слідах-мітках виявити розбійників. Коли всі суперники знайдені, команди можуть помінятися місцями.

Риболовля - скакалка
Гравці вибирають ведучого - рибалки і стають в коло. Ведучому вручають скакалку, яку він повинен розкручувати на відстані, рівному половині стрибка, що стоять в колі дітей - рибок. Завдання рибалки - зачепити скакалкою - «вудкою», торкнутися гравця. Завдання рибок - підстрибувати так, щоб скакалка не торкнулася їхніх ніг. При цьому гравець повинен розрахувати, в який момент він повинен стрибнути, щоб не потрапити в руки рибалки. Ну, а той кого зловили, або вибуває з гри, або займає місце рибалки.

Золота рибка
Перед грою крейдою позначають межі «водойми». Жеребом вибирають двох-трьох дітей, які взявшись за руки, утворюють мережу. Їх завдання зловити решти гравців - рибок. Завдання рибок - не перетинати кордони водойми, «не рвати» і не попастися в мережі. Якщо «рибка» все-таки попалася, вона переходить до команди ловців. Гра закінчується тоді, коли будуть спіймані всі «рибки».

Дракон
Учасники гри шикуються ланцюжком один за одним. Праву руку потрібно покласти на праве плече свого сусіда, що стоїть попереду. Перший гравець являє собою голову дракона, хвіст - останній гравець. Мета - голова повинна зловити свій хвіст. Гравці, що утворюють тіло дракона, постійно рухаються і слухняно йдуть за головою. Причому ланцюжок гравців не можна розривати. Винуватець розриву стає на місце гравця-голови. Тіло дракона повинно підіграти хвоста, але не дати можливості його схопити. Як тільки голова зловить хвіст, гравець, останній у ланцюгу, стає першим - головою, а хвостом - передостанній гравець.

Квача
Учасників гри вибудовуємо в шеренгу приблизно на відстані 30-40 см один від одного. Витягаємо руки з розкритими долонями і заводимо їх за спину. Один гравець стає за їх спинами. Гравець починає рухатися уздовж шеренги і робить вигляд, що хоче вкласти камінчик в чию-небудь долоньку. Потім він вкладає камінь в чию-небудь руку. Потім учасник гри, в руках якого виявляється камінь, повинен різко вирватися з шеренги. А його сусіди по обидва боки повинні встигнути схопити його. Обов'язкова умова для інших учасників гри - ні в якому разі не можна сходити з лінії. Якщо учасник спійманий, то він повинен помінятися місцями з ведучим.

Їстівне-неїстівне
Ведучий стає перед учасниками, і по черзі кожному гравцеві він кидає м'яч, при цьому вимовляє якесь слово. Якщо воно «їстівне» («шоколад», «кефір» і т.д.), - гравець повинен зловити м'яч, а якщо «неїстівне» («диван», «чашка» і т.д.), то відштовхнути його. Гравець помилиться (наприклад, зловив «черевик» або відштовхнув «кавун») - міняється місцями з ведучим. Гра викликає дружний сміх, якщо невдачливий гравець ловить зовсім невідповідний для їжі предмет, наприклад «труси» або «соплю». А в деяких випадках, розлючені невдахи намагаються довести, що можна і кішку з'їсти і поганку, хоча останню тільки один раз.

Паровоз
Вибирану одного ведучого. У даній грі він буде паровозом, інші учасники - вагонами. Гравці-вагони будують собі депо: викладають на майданчику кільце з мотузки. Паровоз не має свого депо. Він ходить від одного вагончика до іншого. Той, до кого він підійде, слід за ним. Так і збираються всі вагончики. Коли всі вагони будуть зібрані, паровоз сигналить (свистить, дудить) і всі вагончики розбігаються по своїх депо, паровоз теж. Гравець, який отсанется без депо, стає паровозом - ведучим.

Хусточка
Гравці закривають очі, ведучий в цей час матиме однаковий заховати хустку на обмеженій площі. Сховавши його, ведучий вимовляє: «Хустка відпочиває». Гравці шукають хустку. Завдання ведучого направляти словами «тепло» або «холодно» - все залежить від того, як близько / далеко підійшов гравець до хустки. Гравець, який знайшов хустку, непомітно підбирає і стосується їм когось із гравців. Гравець, до якого доторкнулися хусткою, стає ведучим.

Картопля
Гравці утворюють коло, в центр якого сідає ведучий - «картопля». Гравці перекидаються м'ячем, як у волейболі. Учасник гри, який не зумів зловити м'яч, сідає в центр кола. М'ячем можна не тільки перекидатися, але і глушити картоплю, стра потрапити в сидячих. Промахнувшись гравець приєднується до картоплі. Сидячі в центрі кола гравці можуть намагатися зловити пролітає м'яч. Зловив м'яч учасник змінюється місцем з тим, чий м'яч він зміг перехопити.

Табун
З числа учасників вибираємо 2-3 вовка, 1 жеребця і декількох лошат. Решта учасників беруться за руки і утворюють коло, свого роду загін. У центр кола встають лошата і імітують іржання. Жеребець ходить навколо загороди, охороняє табун від вовків. Завдання вовків - викрасти лошат, розірвавши коло. Якщо жеребець торкнеться необережного вовка, то вважається вбитим. Граємо до тих пір, поки вовки не потягнуть всіх лошат або жеребець не "переб'є» усіх вовків.

Кенгуру
Ділимо гравців на 2 рівні команди. Завдання - змагання у стрибках на одній нозі зі склянкою води в руці. Завдання - потрібно оббігти коло і зуміти передати склянку наступному учаснику команди. Переможцем стає команда, яка першою впоралася із завданням команда, також враховується кількість залишилася води у склянці.

Дістань-ка
Ділимо гравців на 2 рівні команди, вибудовуємо в шеренгу навпроти один одного. Гравці тримаються за руки. На рівній відстані від перших гравців команд, приблизно на відстані 2 метрів, кладемо апельсин. Завдання гравців - дотягнутися і підняти його.

Спина до спини
Це свого роду змагання з бігу на невелику дистанцію - 20-30 метрів. Ділимо учасників на пари, потім пари ставимо спиною один до одного просимо взятися за руки. Їх завдання не з легких - потрібно добігти до фінішу, от тільки в одну сторону гравці біжать спиною вперед, а ось повертаються - спиною назад.

Сороконіжка
Гравці команд повинні стояти дуже близько один за другугу. Після команди «Поїхали!» Кожен гравець повинен повільно опуститися - присісти на коліна позаду стоїть гравцеві. Після цього «сороконіжка» починає рухатися. Причому зробити це складно, тому що руху всіх гравців повинні бути практично синхронними і злагодженими, інакше «сороконіжка» може розсипатися або розірветься. Виглядає це дуже смішно і забавно. Дана гра підійде для дітей середнього шкільного віку (9-13 років).

Урожай
Ділимо учасників гри на кілька команд і перед кожною кладемо гірку апельсинів. Кількість апельсинів має збігатися з кількістю гравців. Завдання: максимально швидко перенести апельсини без допомоги рук до місця «збору» врожаю, якимось чином позначеному. Труднощі виконання завдання в тому, що руки гравців повинні бути зчеплені в замок за спиною. Виграє та команда, учасники якої першими зберуть весь урожай.

Колечко
Ведучий встає перед вартими / сидячими гравцями. всі гравці витягують руки перед собою і утворюють з долоньок «човник». Ведучий ховає колечко в своїх руках, теж складених у вигляді човника. Він підходить до кожного учасника і робить вигляд, що саме цій людині він вклав колечко - потрібно повільно провести своєї човником між руками гравця. Ведучий повинен обійти всіх гравців, відійти в сторону і сказати: «Колечко, колечко, вийди на ганок». Завдання гравця, в руках якого заховано колечко, повинен вибігти, причому не бути спійманим, торкнутися домовленого місця або предмета. Якщо йому це вдасться, то він стає ведучим, а ведучий - гравцем.

Бики
Гравці стають в коло, взявшись за руки, як би утворюючи загін. Потім вибираються 2 учасника-«бики». Завдання «биків» - розірвати ланцюг і вирватися з кола, з розгону розірвавши ланцюг. Якщо мета досягнута, то биками стають ті гравці, ланцюг яких була «порвана».

Чертята
Широкий майданчик ділимо на 3 смуги. Середня смуга являє собою «пекло». У ньому стоять два водящіх- «чорти», взявшись за руки. Решта пар учасників стоять на двох крайніх полях. Їх завдання - перебігти з одного поля в інше через пекло. Мета чортів - зловити їх. Спіймані гравці теж стають чортами. Остання неспійманих пара виграє.

Жмурки
Вибираємо «Ваду» - гравець із зав'язаними очима. Він повинен зловити решти гравців. Гра повинна проходити тільки на певній площі, межі якої залишати суворо заборонено. Якщо територія велика, то гравці повинні дати оріентр водящему - видавати які-небудь звуки (тупотіти ногами, плескати в долоні, свистіти, дудіти і т.д.). Гравцям дозволено плутати водить - подавати сигнали відразу з декількох сторін. Після торкання водящего гравець міняється з ним місцями.

Зайці
На землі окреслюємо великий майданчик, всередині неї в центрі - маленьку. Вибирається ведучий - «мисливець», інші учасники - «зайці», які можуть переміщатися по великій площі, мисливець має право переміщатися тільки в малому колі. Мисливець "вистрілює" м'ячиками в зайців. «Підстрелений» заєць змінюється місцем з мисливцем. Кількість пострілів залежить від кількості м'ячів.

Собачка
Гравці утворюють коло і перекидаються великим легким м'ячем до тих пір, поки хтось не упустить його. Гравець, що упустив м'яч, виходить в коло і стає в середину кола (собачка на ланцюгу). Гравці перекидаються м'ячем так, щоб його не міг схопити людина, що стоїть в центрі. Гравець, який зумів перехопити м'яч, може кинути його в будь-якого і зайняти його місце.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!