Лікування аритмій серця

Лікування аритмій серцяЗапорука успішного лікування аритмії серця, перебуває в ефективному лікуванні та усуненні її причини. Так, якщо аритмія виникла внаслідок порушення функції щитовидної залози, при зниженій функції необхідно призначити хворому замісну терапію - прийом гормонів щитовидної залози. У разі тиреотоксикозу визначальним у лікуванні буде призначення препаратів, що пригнічують виділення гормонів, а в ряді випадків видалення активного вузлового освіти. Якщо першопричиною аритмії стало зловживання алкоголем, потрібно позбавлятися від цієї шкідливої звички. У разі діагностування серцевого пороку чи необоротних склеротичних змін в провідній системі серця вирішальним методом може стати хірургічне втручання.

Симптоми аритмії

Найчастіше симптоми аритмії серця є наслідком вже наявних хронічних або гострих захворювань, а також їх ускладнень.

Прискорене серцебиття - відчуття тріпотіння або тремтіння в області серця - найбільш поширений симптом, характерний для тахіаритмії. Однак він не завжди свідчить про наявність захворювання, так як різке почастішання серцебиття може виникати у відповідь на багато стресові фактори (наприклад, тривогу) і є досить поширеною реакцією. Більш значущим ознакою патологічного серцебиття є раптове прискорення серцевого ритму в стані спокою і таке ж швидке вирішення нападу, особливо в поєднанні з іншими симптомами, наприклад, задишкою.

Задишка - відчуття нестачі повітря в поєднанні з тахи- або брадиаритмією вказує на порушення здатності серця до перекачування крові. Спочатку задишка спостерігається тільки при фізичному навантаженні. Надалі серйозні порушення серцевої функції, пов'язані з аритмією, можуть призводити до зниження серцевого викиду навіть у стані спокою. У таких випадках можуть спостерігатися й інші симптоми серцевої недостатності - наприклад, приступообразная нічна задишка (пробудження серед ночі від відчуття браку повітря).

Пресінкопальние стану - запаморочення є досить поширеним явищем, не завжди пов'язаних з порушенням серцевої діяльності, однак воно може бути симптомом зниження артеріального тиску внаслідок аритмії. У важких випадках спостерігається короткочасне вимкнення свідомості (синкопе).

Біль у грудях - може виникати при аритмических пароксизмах (найчастіше - при тахіаритмії). Відмітною ознакою такого болю є те, що вона виникає тільки під час нападу. Біль в області серця, що спостерігається при інших умовах, наприклад при фізичному навантаженні або після їжі, швидше за все, має інші причини.

Медикаментозний спосіб лікування

Медикаментозний спосіб лікуванняОскільки в більшості випадків причиною аритмії є хронічні захворювання серця - ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертонія, хронічна серцева недостатність, пацієнту призначаються групи лікарських препаратів, застосування яких неодноразово довело їх ефективність в плані припинення прогресування основного захворювання. До таких лікарських засобів відносяться інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (і-АПФ), Сартана, блокатори бета-блокатори (бета-блокатори), антагоністи кальцієвих каналів, діуретики, статини і деякі інші серцево-судинні засоби. Вищеперелічені групи лікарських засобів мають досить багатоплановим впливом на патологічні процеси, що відбуваються в серцево-судинній системі, але їх сприятливий вплив може виявлятися тільки при тривалому прийомі. Лікування будь аритмії серця однією з вищевказаних груп препаратів може призначити тільки лікар.

Спеціальні антиаритмічні препарати, такі як аміодарон (Кордарон), пропафенон (Пропанорм), соталол (соталекс) теж роблять позитивний вплив на серцевий м'яз - вони не тільки лікують і попереджають аритмії, але також дають відпочивати серцю, вимотати аритмією.

Хірургічний метод лікування

Хірургічні процедури лікування аритмії серця використовуються досить рідко, і тільки тоді, коли медикаментозний метод виявляється малоефективним.

Імплантація кардіостимулятора. Кардіостимулятор являє собою корпус, усередині якого знаходиться необхідна електроніка, і батарея, якої вистачає приблизно на 10 або більше років. До кардіостимулятора під'єднані два або три невеликих проводка з електродами. Під час хірургічної операції вони проводяться крізь кровоносні судини до самого серця, а точніше - до передсердя і шлуночки. Посилаючи при необхідності електричні імпульси, які дратують міокард, кардіостимулятор замінює синусовий вузол і провідну систему серця. Таким чином, імплантація (встановлення) програмованого апарату дозволяє повернути пацієнтові, страждаючому аритмією, нормальний ритм скорочень серцевого м'яза. Установка кардіостимулятора відбувається частіше під місцевою анестезією. Він імплантується під шкіру або під грудний м'яз, для чого хірург робить розріз, розміром приблизно в 4 сантиметри.

Імплантація дефібрилятора. Дефібрилятор - це апарат, схожий за своїм принципом дії з кардіостимулятором, і забезпечує відновлення синхронного скорочення серцевих волокон, за допомогою електричних розрядів, різної потужності, від менш ніж 1 до 40 Дж. Дефібрилятор імплантують в верхню частину грудної клітки, роблячи для цього розріз. Після цього відбувається введення електродів і їх тестування для знаходження найбільш оптимального їх розташування. Потім електроди приєднуються до дефібрилятор, і, після тестування автоматичної його функції, розріз в грудній клітці пацієнта вшиваються. Далі слід останній етап: програмування дефібрилятора. Проведені дослідження показали, що для деяких пацієнтів з аритміями імплантація дефібрилятора буває ефективніше лікування лікарськими препаратами, коли мова йде про продовження життя.

Радіочастотна абляція (Мірча). Це розроблена в дев'яностих роках минулого століття малоінвазивна хірургічна процедура, яка дозволяє повністю вилікувати від певних видів аритмії. Процедура проводиться у випадку занадто високої частоти серцевого ритму, при дефіциті пульсу. Суть Мірча полягає в тому, що за допомогою спеціального катетера виробляються невеликі проколи, через які і робиться припікання певного, проблемної ділянки провідних структур серця за допомогою радіохвиль. Щоб зрозуміти, на якій саме ділянці серця проводити абляцию, безпосередньо перед цією процедурою проводиться електрофізіологічне дослідження. За допомогою абляції досягається відновлення нормального серцевого ритму. Найбільший ефект від Мірча досягається при синдромі WPW.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!