Куряча сліпота - причини, симптоми захворювання очей

Куряча сліпотаКуряча сліпота або гемеларопія - це захворювання з погіршенням зору в сутінках і напівтемряві. Тому дану хворобу ще називають сутінкової і нічний сліпотою. Чи небезпечно це захворювання? Внаслідок чого воно з'являється? Як проявляється і як його лікувати? Про це читайте в нашій статті.

Хвороба куряча сліпота

Хвороба куряча сліпота розвивається у людини на тлі дефіциту вітаміну А (ретинолу), «відповідального» за зір. Він міститься в зоровому пурпурі - це світлочутливе речовина в сітківці ока людини. Коли вітаміну А достатньо, тоді людина бачить добре. Якщо ж розвивається куряча сліпота - вітамін А в дефіциті, і його терміново потрібно заповнювати щоб уникнути повної втрати зору. Придбана куряча сліпота у людини називається функціональною. Функціональна гемеларопія може розвиватися в таких умовах: людина страждає від захворювань сітківки ока (наприклад, її відшарування, знебарвлення або запальних процесів), відбувається розвиток дегенеративних процесів жовтої плями, людина страждає від короткозорості, катаракти, глаукоми, черепно-мозкових травм та інших пошкоджень голови .

Крім того, негативно впливають на зір неправильно освітлене робоче місце, робота за комп'ютером, читання під настільною лампою, а також відсутність захисту очей від ультрафіолету (яскраве сонце на морі або в горах). Ще потенційними жертвами курячої сліпоти можуть стати люди старше 40 років, оскільки, починаючи з цього віку, швидкість метаболізму в організмі зменшується, що погіршує харчування сітківки ока. Це призводить до погіршення здатності бачити в напівтемряві і темряві. Функціональна гемеларопія не є небезпечною, в більшості випадків вона успішно лікується.

Але існує й інший вид цього захворювання, який досить небезпечний, оскільки розвивається на генетичному рівні і лікуванню не підлягає. Розвиток цього виду курячої сліпоти обумовлюється будовою сітківки людського ока. У нормі у людини в сітківці ока містяться особливі світлочутливі клітини - палички і колбочки. Вони наявні в сітківці в пропорції 18: 1. При зменшенні кількості паличок в сітківці, людина починає гірше бачити в сутінках і темряві, тобто розвивається куряча сліпота. А називається ця хвороба так через те, що в сітківці курки містяться тільки колбочки, тому кури добре розрізняють кольори, але практично нічого не бачать у темряві.

Симптоми курячої сліпоти

Симптоми курячої сліпоти ніяк не проявляються у людини в умовах нормальної освітленості. Він може повноцінно виконувати всі завдання: читати, писати, працювати за комп'ютером і т.д. Захворювання куряча сліпота дає про себе знати тільки в сутінковий час. Людина розпливчасто бачить предмети, зображення втрачає чіткість, іноді порушується сприйняття кольорів, особливо це помітно на предметах синього кольору. Поведінка людини, що страждає курячою сліпотою, різко змінюється в умовах нестачі світла: порушується координація рухів, він стає більш обережним.

Куряча сліпота, симптоми якої ми тільки що описали, з'являється в умовах дефіциту вітаміну А в організмі людини. Часто куряча сліпота супроводжується кон'юктівіта, сухістю шкіри і слизових. Ще одним симптомом курячої сліпоти є зроговіння ділянок шкіри на животі і сідницях, а також ламкість і випадання волосся, поява виразок на рогівці очей. Особливо це характерно для діток.

Якщо Ви помітили у себе прояв одного або декількох симптомів курячої сліпоти, зверніться до офтальмолога, який за допомогою спеціальних тестів визначить поле Вашого зору, реакцію зіниць очей на світло, а також стан м'язів очей і шару сітківки. На підставі даних досліджень лікар зробить висновок про те, чи страждає людина гемеларопіей чи ні, і призначить відповідне лікування.

Лікування курячої сліпоти

Лікування курячої сліпоти, якщо вона вроджена, на жаль, неможливо. Тому далі мова піде про те, як вилікуватися від функціональної гемеларопіі, тобто придбаної курячої сліпоти. Якщо Вам поставили діагноз «куряча сліпота», лікування буде залежати від причини її виникнення. Для того щоб позбутися від курячої сліпоти, потрібно вилікувати викликало її захворювання.

Найчастіше куряча сліпота викликається браком ретинолу, відповідно вітаміни при курячій сліпоті призначатимуть А і В2, сприяючий його найкращому засвоєнню. У важких випадках, коли виявляється сильний брак вітамінів, її заповнюють за допомогою комплексів вітамінів. Якщо ситуація не критична, тоді хворий повинен дотримуватися дієти, багату їжею, яка є джерелом вітаміну А. Це морква, капуста, цитрусові, овочеві і фруктові соки, сир, молоко і молокопродукти, яйця, печінка тріски, а також індичих і яловича печінка.

Слід зазначити, що куряча сліпота зовсім не невинне захворювання. Воно загрожує загальним погіршенням зору або його повною втратою. Зверніть увагу, що якщо Ви помітили погіршення зору тільки на одному оці, в той час, як другий бачить у темряві нормально, тоді це не куряча сліпота, а якесь інше захворювання органів зору. У цьому випадку варто негайно звернутися за консультацією до лікаря, щоб вчасно діагностувати і лікувати хворобу.

Крім збалансованого харчування в якості профілактики курячої сліпоти виступають захист очей від яскравого сонця на морі і в горах шляхом носіння сонцезахисних і спеціальних гірських очок, правильне освітлення робочого місця, а також дбайливе ставлення до свого здоров'я в цілому.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!