Якщо розбився градусник, що робити - як зібрати ртуть

Якщо розбився градусникДосі у багатьох лікувальних закладах для вимірювання температури тіла найчастіше застосовується відомий всім ртутний термометр. Він володіє незвичайною точністю і невисокою ціною, що обумовлює його широку популярність. Незважаючи на існування безлічі різних видів термометрів, ртутні градусники все ще присутні в багатьох домашніх аптечках. Всі ми з дитинства пам'ятаємо, що розбитий градусник - це небезпечно! Але якщо раптом у нас вдома склалася подібна ситуація і розбився градусник, що робити - не знає ніхто, по тілу проходить легке тремтіння і відчувається дивне безсилля. Набагато краще бути підготовленим заздалегідь і знати напевно, як потрібно поступати. Зрештою, навіть якщо з Вами такого ніколи не трапиться, Ви зможете допомогти слушною порадою своїм друзям. Давайте ж розбиратися разом.

Якщо розбився ртутний градусник

Всім відомо, що пари ртуті небезпечні для здоров'я. Якщо розбився ртутний градусник, важливо якомога швидше позбутися від джерела шкідливого випаровування, щоб не поплатитися за неакуратність своїм здоров'ям. Гостре отруєння може проявлятися нудотою, блювотою, сильним головним болем і запаленням дихальних шляхів. При хронічній формі симптоматика наростає з часом, даючи про себе знати дратівливістю і надмірною втомлюваністю. В цілому ж, пари ртуті можуть призводити до порушень в роботі нервової системи і нирок.

Якщо у Вас вдома розбився ртутний градусник, що робити? Найголовніше - не панікувати. Візьміть себе в руки і дійте по простому алгоритму. По-перше, виведіть з кімнати дітей, домашніх тварин і всіх, хто не буде брати участь у процесі ліквідації «аварії». Це потрібно зробити для того, щоб члени сім'ї не розносили ртуть своїми ногами по інших приміщеннях. До того ж їм зовсім не обов'язково вдихати пари ртуті, що особливо важливо для дітей. Тим більше що діти можуть надмірно зацікавитися незвичайними сріблястими кульками і проковтнути їх, трохи тільки Ви втратите пильність. Другим кроком закрийте двері в кімнаті, де розбився градусник, щоб пари ртуті не поширювалися, а вікно в цій кімнаті розкрийте. Приміщення повинно провітрюватися, але ні в якому разі не допускайте протягу. У холодну ж пору року відкрите вікно допоможе знизити температуру в кімнаті, а чим нижче температура, тим менше швидкість випаровування ртуті.

Звичайно, якщо розбився градусник з ртуттю, зволікати не варто, проте не вважайте зайвою попередньо надіти гумові рукавички і марлеву пов'язку, змочену содовим розчином або хоча б просто водою.

Як зібрати розбився градусник

Як зібрати розбився градусникКоли підготовчі заходи закінчені, можна приступати до основної частини. Якщо Ви ще не знаєте, як зібрати розбився градусник, обов'язково запам'ятайте цей нескладний алгоритм дій. Перш за все, нам знадобиться скляна банка з холодною водою. Для початку зберіть в неї осколки скла. Холодна вода запобіжить шкідливі випари. У цю ж ємність ми будемо збирати і самі ртутні кульки. Звертаємо Вашу увагу, що пилосос зовсім не підходить для подібної прибирання. По-перше, мікрочастинки ртуті з його допомогою тільки поширюються по квартирі - вони розсіюються в повітрі через видувне зворотне отвір. А по-друге, пилосос сам в результаті стає джерелом ртутних випарів, а тому виявляється непридатним для подальшого використання. Віник теж не годиться, з його допомогою можна тільки розбити небезпечні кульки на ще більш дрібні частинки. Так як же правильно вчинити, якщо розбився градусник, як зібрати ртуть, щоб не ускладнити ситуацію ще більше?

Можна озброїтися наступними пристосуваннями: шприцом з товстою голкою, спринцовкой (грушею), скотчем, лейкопластиром, пензликами і папером або мокрою ваткою. Місце «пригоди» бажано підсвітити лампою або ліхтариком, щоб блискучі кульки було легше виявити. Світло має падати збоку, а не зверху. Видимі кульки зберіть пензлем на папір або зловіть їх за допомогою шприца або спринцівки. Будьте готові назавжди попрощатися з використаними інструментами. Всі відходи відправляйте в раніше підготовлену банку з водою. Невеликі шматочки скотчу прикладайте до поверхні, щоб зібрати найдрібніші частинки. Якщо Ви підозрюєте потрапляння ртуті в щілини паркету або під плінтус, їх краще зняти і перевірити.

Наступним етапом миють поверхню з розчином: на 1 л води - 50 г соди і 40 г мила. До речі, банку з відходами не забудьте щільно закрити кришкою. Викидати її в сміття, зливати в каналізацію або закопувати в землю однозначно не потрібно. Правильним буде передати ємність з ртуттю спеціальній службі, якщо така є у Вашому місті, або в МНС, зателефонувавши за телефоном 101. Навіть якщо Ви все зробили правильно, коли розбився градусник, вдома потрібно провітрювати ще протягом кількох наступних днів. Крім того, в даному випадку показана неодноразова обробка статі мильно-содовим розчином.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!