Як привчити дитину спати окремо

Більшість батьків роблять одну поширену помилку: беруть своїх новонароджених дітей спати у своє ліжко. Хтось робить це з егоїстичних міркувань, щоб зайвий раз не вставати вночі до дитини, комусь просто шкода крихітку, який надривається в ліжечку і проситься на ручки. Як би там не було, але приходить час, коли малюка необхідно відучити від цієї згубної звички і привчити спати окремо.

Починати необхідно днем: залиште дитину пограти трошки в своєму ліжечку, нехай він до неї звикне, а ще краще, якщо ви будете укладати його в ній спати вдень. Зніміть одну стінку дитячого ліжка і посуньте її ближче до себе, нехай дитина відчуває ваша присутність.

Дитина отримує від мами психологічну допомогу і підтримку: коли йому сумно, він поруч з нею заспокоюється, коли він відчуває страх, то він притискається сильніше до мами. Але в міру того, як дитина дорослішає, йому необхідно навчитися в деякій мірі самостійно справлятися з маленькими труднощами, зокрема заспокоювати самого себе і підтримувати. Для того щоб процес сепарації пройшов якомога більш гладко, необхідно, щоб в житті крихти з'явився великий плюшевий друг. Він може тягати його всюди з собою і, що найважливіше, брати його з собою в ліжко. Тоді він не буде відчувати себе самотньо і швидко звикне спати в своєму ліжку.

Для дитини переселення у власну ліжко має асоціюватися з процесом дорослішання. Батьки повинні вселити дитині, що всі дорослі сплять у своїх ліжках і він вже досить доросла, щоб спати окремо. Так як всі діти мріють швидше вирости, то малюк буде радий прискорити цей процес, «переїхавши» від батьків.

З хлопчиками виховну роботу повинен проводити батько. Як тільки малюк починає усвідомлювати свою статеву приналежність, між ним і батьком повинні складатися особливі, чоловічі стосунки. Зокрема, тато може відверто поговорити з сином і сказати йому, що хлопчики сміливі і без страху освоюють нові території, починаючи з власного ліжка. Дуже важливо, щоб батько не соромив сина за те, що той не може відірватися від матері, а надав йому належну психологічну підтримку. Переселення має супроводжуватися позитивними емоціями, а не криками, лайкою і погрозами. Розробіть для дитини ритуал укладання: водні процедури, казка перед сном, легкий масаж, задушевна розмова, тоді йому легше буде звикнути до нової обстановки.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!