Як почистити праска - корисні поради

Як почистити праскаВажкі і незручні в побуті, чавунні предки сучасної праски залишилися в далекому минулому. На зміну їм прийшли функціональні моделі з ультра гладкою підошвою, які підходять для прасування і відпарювання практично будь-яких тканин і фактур. Однак, незважаючи на весь комфорт при їх використанні, без нюансів у вигляді накипу або прилип до підошви тканини теж не обходиться. Тому чистка праски повинна стати не тільки екстреною допомогою, але і регулярної профілактичної складової в процесі експлуатації такого значного в побуті кожної господині пристосування.

Частка прасок в домашніх умовах

Щоб чистка прасок в домашніх умовах увінчалася успіхом, важливо, насамперед, знати деякі правила, що дозволяють не нашкодити приладу, а також найбільш ефективні та доступні способи очищення. Суть проблеми у вигляді накипу або плям і розлучень на підошві полягає не в порушенні естетики, вона дещо глибше. Накип призводить до частих поломок, а неочищена підошва ускладнює або навіть унеможливлює процес прасування. До речі, плями на підошві можуть залишити свій слід і на Ваших улюблених речах.

Уникнути передчасного виходу приладу з ладу можна шляхом регулярного очищення внутрішньої частини праски від вапняних відкладень. Частка праски від накипу повинна проводитися з інтервалом в 1-2 місяці - залежно від активності використання приладу. Відмінним варіантом глибокого очищення є звичайна лимонна кислота. Розчин з однієї упаковки порошку лимонної кислоти на склянку води заливають в резервуар праски. Прилад включають в розетку і виставляють максимальну температуру нагрівання. Коли індикатор нагріву вимкнеться і знову загориться необхідно кілька разів підряд натиснути кнопку подачі пари (в деяких моделях є функція «паровий удар»). Разом з парою вийдуть елементи накипу, тому тримайте праску над заздалегідь приготовленою ємністю. На завершення вимкніть прилад, вилийте весь залишився розчин і насухо протріть підошву. Оцет в таких випадках мало ефективний, а сода взагалі не дасть ніякого результату. Практично всі сучасні праски оснащені функцією самоочищення, яка працює за тим же принципом, тільки без застосування лимонної кислоти. Крім того, ці праски оснащені протівоокісним стрижнем, який регулярно потрібно очищати замочуванням в лимонному соці. Втім, вся процедура по догляду за такими приладами докладно описана в керівництві з їх експлуатації.

Підошва праски може мати різні покриття, що забезпечують його гарне ковзання і гарантують легкість очищення. В цілому, при правильному використанні приладу, грамотному виборі температурних режимів роботи і регулярному протиранні підошви м'якою вологою ганчірочкою чистка підошви праски може і зовсім не знадобитися. Однак пам'ятайте, що ніжне покриття підошви не можна чистити за допомогою соди, металевих щіток і будь-яких інших абразивних засобів, які здатні подряпати поверхню, знизивши тим самим здатність до ковзання. Навіть дрібні подряпини приведуть до швидкого забруднення і швидкого виходу праски з ладу. Для очищення від нагару допоможуть нашатирний спирт, рідина для склоочисників, оцет, лимонна кислота, перекис водню або навіть рідину для зняття лаку. Одним з цих коштів змочують фланелеву тканину і акуратно протирають ледь теплу підошву праски.

Засоби для чищення праски

Засоби для чищення праски важливо підбирати залежно від типу підошви Вашої моделі. Наприклад, традиційна для чищення радянських прасок сіль абсолютно не придатна для чищення кераміки, емалі і тефлону. А оцет значно менш ефективний, ніж лимонна кислота. Засіб для чищення праски можна знайти магазинах побутової хімії. Відмінно підійде звичайний «Антинакипин», який частенько використовують для очищення чайників. Розчин готують відповідно до інструкції і наливають в ємність для води до максимальної позначки. Праска гранично нагрівають протягом 15 хвилин у вертикальному положенні з максимальною подачею пари, після чого пропрасовують непотрібну бавовняну тканину і зливають залишки розчину. Резервуар знову заповнюють, але тепер уже звичайною водою, і пропрасовують тканину ще раз.

Якщо на підошві праски з'явився нагар або Ви виявили на ній наліт, допоможе спеціальний олівець для читки праски. Він відмінно очищає, не містить абразиви, покращує ковзання і підходить для всіх типів покриття. У застосуванні він дуже простий: нагрівайте праска, вимкніть його з розетки і натріть підошву праски олівцем. Розпочнеться хімічна реакція з виділенням неприємного запаху, тому забезпечте надходження в кімнату свіжого повітря. По закінченні процесу плавлення видаліть наліт сухої бавовняною тканиною. І тільки коли підошва зовсім охолоне, протріть її вологою ганчірочкою. А щоб подібних неприємностей з Вашим праскою траплялося якомога менше, намагайтеся завжди дотримуватися температурні режими для різних видів тканини і правила техніки безпеки.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!