Як мотивувати дитину - способи мотивації

Як мотивувати дитинуУникаючи наукових пояснень, скажімо, що мотивація - це внутрішня сила, яка змушує людину робити роботу над собою і добиватися необхідного результату. Виховання позитивного поведінки дітей вимагає великих зусиль і терпіння батьків. Чим раніше Ви цим займетеся, застосувавши мотивацію, тим легше Вам буде закласти у дитини фундамент поведінки і взаємин з навколишнім світом. Тут все дуже просто - насамперед виконання будь-якого завдання повинно приносити малюкові задоволення. Простіше кажучи, дитина повинна хотіти це робити, у нього повинна бути мотивація.

Діти щодня спостерігають за батьками, як вони одягаються, що читають, як ведуть домашнє господарство. З часом вони намагаються робити так, як роблять дорослі. Якщо Ви з раннього дитинства привчите дитину допомагати, при цьому заохочуючи його дії, надалі у нього буде мотивація виконувати доручення і прохання з задоволенням. Замислюючись про те, як мотивувати дитину вчитися, зверніть увагу на себе. Дитина копіює Ваша поведінка, і, якщо Ви відгукувалися про своє навчання невтішно, то звідки любов до неї виникне у Вашого малюка? Мотивація до знань формується ще на дошкільному етапі. У цей період читайте дитині побільше книг, розповідайте, що зображено на картинках, нехай у ньому розвивається допитливість. Читання вголос також розвиває у дітей творчі здібності та уяву.

Мотивовані діти

У початковій школі мотивація навчальної діяльності залежить від педагога. Для формування позитивної мотивації необхідно, щоб використовувані методи і прийоми відповідали пробудженню активності і самостійності дітей. Навчальний матеріал повинен сприяти підтримці допитливості і відповідати рівню розумового розвитку учнів. Сьогодні робота з мотивованими дітьми є одним з пріоритетних напрямків в школі. Згодом дана форма роботи представлена груповими заняттями, факультативи та гуртки за інтересами.

Як правило, мотивовані діти енергійні, вчаться з ентузіазмом і задоволенням, відчувають радість від отримання знань, мають більш високі, порівняно з більшістю, творчі можливості. Невмотивовані діти виглядають нудними, вони ні до чого не проявляють інтерес, постійно скаржаться. Звичайно, навчання - нелегка праця, і діти дуже швидко усвідомлюють це. А всім батькам хотілося б, щоб діти без нагадування виконували домашні завдання, із задоволенням відвідували школу і отримували відмінні оцінки! У такому випадку, батьки повинні розуміти, що немає нічого неможливого, важливий лише підхід. Проявивши мудрість і терпіння, Ви виховаєте старанних і відповідальних діток.

Мотивація дітей
Багато батьків, щоб їх дитина добре вчився, а також виконував свої обов'язки по дому, вдаються до погроз, повчанням і наказам. Хоча мотивація дітей більш простий і ефективний метод досягнення бажаного. Безумовно, процес мотивації - це щоденна психологічна і фізична робота дорослих, в першу чергу, батьків. Але повірте, «гра варта свічок». Отже, як мотивувати дітей на навчання? Дуже просто! Досить дотримуватися деяких правил:

З раннього віку пробуйте навчати дитину в ігровій формі, виконуйте з ним вправи на розвиток логічного мислення, пам'яті і т.д. Навіть якщо дитина не хоче вчитися ніякими способами або у нього щось не виходить, завжди можна придумати гру, в процесі якої поставлені перед дитиною завдання будуть виконуватися.

Мотивація дітейПривчайте малюка до порядку і стежте за дотриманням дисципліни. Разом з ним складіть розпорядок дня, щоб дитина знала, коли йому виконувати домашні завдання, відпочивати, гуляти на свіжому повітрі. Це дозволить йому з дитинства бути організованим і вміти з користю проводити свій час.

Підтримуйте пізнавальні захоплення дитини. Якщо йому подобається музика - запишіть в музичну школу, малювання - в ізостудію, футбол - в спортивну секцію. Ходіть разом на концерти, виставки, стадіони, а після - обов'язково обговоріть всі Ваші враження.

Ніколи не сваріть дитину за погані оцінки. В першу чергу, Ви повинні бути його союзником. Поцікавтеся, що завадило йому виконати завдання краще. Підбадьорте малюка і переконайте, що це тимчасова невдача і наступного разу у нього обов'язково все вийде. За хороші оцінки обов'язково хваліть.

Завжди заохочуйте малюка за виконану роботу. Але заохочення має бути не в грошовій формі: сходіть разом в зоопарк, кінотеатр або надайте дитині вибір страв для вечірнього вечері.

Дозвольте дитині бути самостійним, наскільки це можливо. Саме в першому класі він серйозно починає вчитися самостійності. Звичайно, малюк потребує Вас, але він не повинен бути залежним: допомагайте, але не робіть все за нього, вислухайте і коректно критикуйте. Встановіть довірчі відносини і забезпечуйте підтримку при достатньої самостійності.

Разом з дитиною знайдіть заняття, яке буде йому цікаво. Емоційне задоволення, отримане від улюбленої справи, додасть сил для виконання навчальних обов'язків.

Пам'ятайте, навчальна мотивація знижується, якщо Ви порівнюєте успіхи дитини з успіхами його однокласників.

Станьте для малюка прикладом. Адже коли діти бачать, що батьки багато читають і мають різнобічні інтереси, вони починають тягнутися за ними.

Оточення дитини грає важливу роль. Як правило, якщо це слабкий клас, то мотивація учнів знижується (навіщо вчитися, якщо він і так найрозумніший). Якщо ж більшість друзів буде активними, Ваша дитина буде намагатися бути не гірше за них.

Звичайно, всі дітки різні. І до кожного потрібно знайти свій підхід, свій ключик до розкриття здібностей і потенціалу. Чим успішніше й ефективніше буде мотивація, тим краще дитина буде вчитися, у нього з'являться нові захоплення і тяга до знань. А це відмінні передумови для того, щоб у майбутньому стати успішним, щасливим і впевненим у собі людиною.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!