До скількох років підтирати дитині попу

Питання, до скількох років витирати дитині попу, найбільш спірний у батьків малюків. Багато мам і тата вважають, що тиснути на крихітку і змушувати самостійно займатися особистою гігієною можна ні в якому разі. Будь-яке психологічний тиск і батьківський шантаж не навчать самостійності, а, навпаки спровокують неприйняття і агресію маленького члена сім'ї. У деяких сім'ях вважають абсолютно нормальним, якщо дитина молодшого шкільного віку вимагає допомоги старших, сходивши «по-великому».

Чому діти не люблять витирати попу самостійно?

Справедливості заради варто відзначити, що малюки часто відмовляються брати участь у витиранні попи не з причини ліні, а через вродженого почуття бридливості. Їм неприємний вид фекалій, і вони шукають спосіб уникнути дотику до «брудному», покликавши на допомогу тата-маму-бабусю. У таких випадках батькам варто провести «роз'яснювальну бесіду» або зводити малюка до психолога.

Також досить поширеною причиною відмови від гігієнічних процедур є фізичні особливості дитини, який у віці 2,5 - 4 років просто не може дотягнутися до власної попи і якісно все витерти.

Іноді маленькі дітки відмовляються самі підтирати попу через неправильно підібраного виду туалетного паперу. У малюків дуже ніжна і чутлива шкіра, тому батькам необхідно пропонувати їм для використання надм'яку туалетний папір, що не викликає почервоніння і роздратування на ніжній попі.

Як вчити дитину витирати попу

Процес навчання гігієнічних процедур можна почати з вологих серветок, поступово переходячи на туалетний папір. Відірвавши досить об'ємний шматок паперу, батьки можуть покласти руку дитини на свою і показати напрямок руху. Виконавши це кілька разів, малюк сам захоче повторити витирання без допомоги дорослих.

У період 2,5 - 3 років у дітей виникає бажання самостійності, яке вони висловлюють словами: «Я сам!» Саме в цей час варто робити перші кроки до навчання азам інтимної гігієни. Щоб зацікавити маленького члена сім'ї, можна купити туалетний папір із забавним малюнком, розповісти про власний досвід витирання або показати картинки з навчальних дитячих книг.

Важливо запам'ятати, що в яслах за витирання попи малюка відповідає вихователь. Але вже в другому півріччі батькам повідомляють, що необхідно навчати дітей процедурі витирання, і пропонують докладний інструктаж і педагогічну допомогу.

У дитячому садку вихователі вже не завжди встигають устежити за гігієною дітей, тому питання самостійного витирання стоїть досить гостро. Якщо не навчити дитину основним прийомам самообслуговування, великий ризик «брудних штанців» і неприємного запаху.

Навіть якщо малюк поки не збирається в дитсадок, не варто відкладати навчання на потім, адже з віком допитливість дитини буде знижуватися і навчити його найпростішим щоденним процедурам буде складніше.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!