Дисплазія кульшового суглоба

Дисплазія кульшового суглобаДисплазією називають невірне розвиток будь-яких органів або тканин. Відповідно, дисплазія кульшового суглоба - це неповноцінне, неправильне формування вищевказаного з'єднання кісток. Такий діагноз чують мами багатьох малюків, яким ще не стукнуло і рочки. Незважаючи на те, що «дисплазія тазостегнових суглобів у дітей» звучить досить грізно, випробовувати жаху не варто. Звичайно, приємного в подібному діагнозі мало, і це порушення вимагає уваги та вжиття заходів, але для паніки приводу немає.

Дисплазія тазостегнових суглобів у новонароджених

Дисплазія тазостегнових суглобів є вродженим порушенням, зреалізований в недорозвиненості з'єднань. Дану патологію знаходять у досить великої (до 20%) діток. Це порушення зустрічається у немовлят прекрасної статі в кілька разів частіше, ніж у хлопчиків.

Дисплазія тазостегнових суглобів у новонароджених має три ступені:
- I ступінь - легке порушення, не супроводжується зміщенням головки стегнової кістки;
- II ступінь - головка частково зміщена;
- III ступінь - головка зміщена повністю.

Перша ступінь патології називається нестійкістю стегна або предвивіхом, друга - підвивихи, третя - вивихом.

Ви можете запідозрити у свого малюка дисплазію кульшових суглобів, якщо:
Одна ніжка крихти виглядає коротше, ніж інша, коли дитина лежить на спинці, на його стегнах виникають асиметричні складочки, ви сгибаете ніжки малюка і чуєте клацання, ви відводите ніжки дитини в сторони, йому боляче, або кінцівки не виходить відвести нормально.

Обов'язково відвідайте з малюком ортопеда, якщо спостерігаєте як мінімум один з вищеназваних симптомів. Можливо, знадобиться не тільки медичний огляд, а й УЗД. Втім, навіть якщо ви не знайшли у свого крихти ознак дисплазії, бажано все одно нанести візит ортопеда: коли дитині буде місяць, а також коли стукне три місяці.

Нерідко порушення розвитку кульшового суглоба у крихти виявляється медиками прямо в пологовому будинку. Однак так як розвиток суглоба триває і після появи малюка на світ, патологія може бути виявлена набагато пізніше, після закінчення декількох місяців.

Причини дисплазії кульшового суглоба ще не вивчені повністю, але до факторів ризику її виникнення відносяться: тазове передлежання плода, патологічний перебіг вагітності, інфекції у майбутньої матусі, деформація стоп у крихти, великі розміри малюка, неправильне харчування вагітної.

Також виникнення дисплазії пов'язують зі спадковістю і тугим сповиванням немовляти. Крім цього, якщо у вас вже народжувалися дітки з подібною патологією, то і наступні малюки можуть страждати даним захворюванням.

Лікування дисплазії тазостегнових суглобів

Лікування дисплазії триває досить довго. Це залежить від ступеня тяжкості захворювання. У середньому лікування може займати від одного місяця до року. Конкретні терміни і заходи впливу назве лікар.

Лікування дисплазії тазостегнових суглобів першого ступеня полягає в нормалізації процесу формування цих сполук. Малюкові порекомендують займатися гімнастикою. Також обов'язковий масаж при дисплазії тазостегнових суглобів. Ви можете здійснювати його самостійно, але, не маючи досвіду, ризикуєте завдати дитині біль.

Інші ступеня дисплазії вимагають більш серйозного і складного підходу. Дітям накладають м'які шини або застосовують інші способи фіксації ніжок. У запущених випадках може знадобитися хірургічне втручання.

Головне не впадати у відчай і активно дотримуватися всіх заходів, які порекомендував вам лікар.

Коментарі

Нові статті

Місячна дієта для схуднення
Дуже ефективною і досить простий у дотриманні вважається так...

Як повернути кохану людину
Грюкнули двері, і найулюбленіший колись людина, зібравши валізу...

Лікування ангіни
Ангіна! Ох, як всі ми боїмося цього діагнозу! І це зовсім не випадково...

Як схуднути після пологів
Коли все вже позаду, малюк і мама благополучно прибули додому і життя...

Як вибрати сукню великих розмірів
Плаття в усі часи було найбільш актуальною одягом для жінок...


Інтернет журнал «HowToGetRid.ru» - допомагаємо позбутися проблем, а також ділимося корисними порадами!